--

برند حلال ایران را به دنیا معرفی می‌کنیم


معاون گردشگری گفت: ایران تنها مقصد گردشگری در دنیا است که فقط و فقط خدمات حلال ارائه می‌کند و ما باید بتوانیم این برند حلال را به دنیا معرفی کنیم.

به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، «ولی تیموری» در دیدار با رییس پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد، با تشریح فعالیت‌ها و دستاوردهای حوزه نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، یکی از رویکردهای اصلی این سازمان در حوزه گردشگری را ارتقای کیفیت خدمات گردشگری دانست و با بیان این‌که برای دستیابی به این استاندارد، از کلیه ابزارهای تخصصی استفاده می‌شود، گفت: حال که گردشگری به گفتمان غالب در کشور تبدیل شده، وقت آن رسیده که به ارتقای کیفیت خدمات نگاه جدی‌تری داشته باشیم. از این رو همکاری و تعامل بیش از پیش با «سازمان ملی استاندارد ایران»، یکی از راه‌های رسیدن به این هدف سازمان است.

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای تخصصی و توانمند که یاریگر بالا بردن سطح کیفیت خدمات مورد استفاده گردشگران است، سازمان استاندارد و بخش پژوهشگاه آن به شمار می‌آید، افزود: پیش از این بارها در زمینه تدوین ضوابط و تشکیل کارگروه مربوطه از توانمندی‌های سازمان استاندارد به عنوان یکی از اعضای اصلی بهره‌مند شده‌ایم و دانش به‌روز و تخصصی مربوطه را در ضوابط تهیه شده به کار بسته‌ایم.

تیموری، به‌کارگیری ظرفیت‌های علمی و پژوهشی را در اولویت فرآیندهای حوزه استانداردسازی خدمات گردشگری ذکر کرد و گفت: آنچه هدف تخصصی بخش گردشگری به شمار می‌آید قرار گرفتن پیوست علمی سازمان استانداردسازی در محتوا و سیستم‌های تعریف شده برای دستیابی به سطحی مطلوب از خدمات است و این اقدام تنها با استمرار در ارتباط دو طرفه معاونت گردشگری و پژوهشگاه سازمان استاندارد ایران ایجاد می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در راستای تقویت این همکاری خاطرنشان کرد: تهیه تفاهم‌نامه همکاری و نیز تشکیل کارگروه فنی مشترک با موضوع استانداردسازی خدمات می‌تواند دانش و تخصص دو حوزه را در راستای افزایش تعاملات فرابخشی و دستیابی به هدف غایی ارتقای کیفیت خدمات گردشگری مهیا سازد.

او همچنین با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری حلال در ایران، یادآور شد: یکی دیگر از زمینه‌های همکاری دو طرف، پرداختن به ضوابط و استانداردهای اجرایی گردشگری حلال در کشور است، به گونه‌ای که با وجود حلال بودن کلیه خدمات گردشگری در کشور بتوانیم در رقابت با کشورهای فعال در این حوزه، در قالب استانداردهای بین‌المللی، حضوری فعال داشته باشیم.

وی اظهار کرد: تنها مقصد گردشگری در دنیا هستیم که فقط و فقط خدمات حلال ارائه می‌کنیم. بنابراین اعتقاد دارم باید در یک مکانیسم ساده، بی‌هزینه و کوتاه، اولاً استاندارد حلال را به همه خدمات سفر اعطا کنیم و در گام مهم‌تر بعدی بتوانیم در سطح بین‌المللی این برند حلال را به طور شایسته معرفی و تبلیغ کنیم.

تیموری بیان کرد: آنچه خروجی تعامل دو طرفه حوزه معاونت گردشگری و سازمان استاندارد ایران خواهد بود، کسب رضایتمندی گردشگران است که با قابل سنجش کردن موضوع کیفیت از طریق روش بومی‌سازی استانداردهای بین‌المللی، امکان‌پذیر خواهد شد.
برچسب ها :