no-image
--

آبشار دشت ارژن

فارس - شیراز - کیلومتر 40 جاده شیراز کازرون - دشت ارژن

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : آبشار قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
فارس - شیراز - کیلومتر 40 جاده شیراز کازرون - دشت ارژن

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
آبشار دشت ارژن واقع در دشت ارژن می باشد و از ویژگی مهم آبشار دشت ارژن و دریاچه ارژن شیراز، شیرین بودن آب این تالاب است که از آب آبشار و رودخانه دالکی تامین می‌گردد ، آبشار دشت ارژن از کوه‌های کوهمره سرچشمه می‌گیرد و با طبيعت خاص خود و غنای گونه‌های گياهی و جانوری محل مناسبی جهت تفریح و گذران اوقات فراغت برای گردشگران تور شیراز به شمار می‌رود.

جالب است که بدانید رودخانه طویل دالکی به طول ۱۷۰ کیلومتر از دامنه های جنوبی دشت ارژن سرچشمه گرفته و پس از عبور از روستاهای بسیاری در انتهای مسیر طولانی خود، رودخانه هله را تشکیل می‌دهد.
آبشار دشت ارژن در نزدیکی استراحتگاه دشت حفاظت شده ارژن قرار دارد و بیشتر اهالی شیراز از این آبشار به نام آبشار چرونیز یاد می‌کنند. شما در مسیر پیاده‌روی آبشار چشمه‌های پرآب، آبشارهای متعدد همچون آبشار درياهک (بين روستاي بگدانه و مسخون)، آبشار دم اسب (نزديک روستاي کوه زرگ) و آبشار رامغان (نزديک روستای امامزاده و پايين روستاي فارياب) و طبیعت خاص و بی‌نظیری را می‌بینید که به جد نظر گردشگران و بازدیدکنندگان تور شیراز را جلب خود می‌کند.
بهترین زمان بازدید از آبشار دشت ارژن فصل سرما به ویژه زمستان است، چرا که در این فصل آبشار جلوه جدیدی از زیبایی را به نمایش می‌گذارد و به آبشار یخی مبدل می‌شود. با تور شیراز علاءالدین تراول همراه باشید تا با کادری مجرب بهترین سفر را برای شما در این شهر تدارک ببیننم و دیدنی های شیراز را با بهترین حالت ممکن به شما نشان دهیم.

دشت ارژن به عنوان گنجینه‌ای طبیعی، بخشی از منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان است که فقط۶۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد. این منطقه که در حاشیه جاده اصلی شیراز به بوشهر واقع شده، شش ماه از سال بسیار دیدنی است، چرا که پرنده‌های مهاجر از این منطقه به عنوان یکی از زیستگاه های فصلی استفاده می‌کنند.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید