--

آبگرم ساری سو

اردبیل - سرعین - خیابان ولیعصر

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : آبگرم قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
اردبیل - سرعین - خیابان ولیعصر

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
آبگرم ساری سو از يك حوض دو قسمتي به اندازه ۴۲ متر مربع تشكيل شده است و حوض آن روباز فقط روی رختكن هاي ساخته شده از سنگ مرمر با ايرانيت پوشانده شده است و دارای دوشهايی به تعداد ۵ عدد كه آب آن از چشمه ساری سو تغذيه مي شود ، همچنين سرويس بهداشتی و حوضچه كلر می باشد.

دمای آب ۴۵ درجه سانتی گراد آبدهي آن ۶ ليتر در ثانيه و جريان آب به صورت دائمی می باشد. رنگ آب كمی مايل به سبز پسته ای و مزه آب كمی ترش می باشد. آنيونهاي آن سولفات ، كلرور ، بيكربنات و كاتيونهای آمن سديم ، پتاسيم و منيزيم می باشد.هدايت الكتريكی آن برای ۲۵ درجه حرارت ۱۲۹۰ و PH آن ۵۸/۶ مي باشد و مقدار مواد باقی خشک از تبخير آب ۶۸۷ ميليگرم در ليتر است و آب آن از نوع آبهای كلروبيكربنات سديک می باشد.
علت نامگذاری آن به آبگرم ساری سو به اين جهت است كه سنگهای اطراف چشمه در اثر رسوبات املاح معدنی زرد رنگ به چشم می خورد و آب آن از داخل يك تخته سنگ زرد رنگ می جوشيده و از دور به رنگ زرد ديده می شده است. چون اصطلاح »ساری« در زبان تركی به معنای زرد مي باشد آب آن ساری سو (آب زرد) گفته شده است.
در سال اخیر به خاطر طرح نوسازی و تجهیز استخرهای آبگرم شهر سرعین , آبگرم ساری سو و قره سو در هم ادغام شده و به کنار مجتمع آبدرمانی سبلان انتقال داده شده است. این آبگرم شبها همیشه ، بر خلاف آبگرم گاومیش گلی به بانوان اختصاص داده می شود و برای اطفال نیز باید بلیط تهیه شود.

خواص درمانی ساری سو
خاصیت درمانی: برای دردهای روماتیسمی ، مفصلی و به طور کلی برای تسکین دردهای عضلانی اثرات سودمندی دارد.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید