--

آبگرم فلکده

مازندران - تنکابن - تنکابن- کیلومتر ۱۵ جاده دو هزار- سروستای لیره سر

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : آبگرم قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
مازندران - تنکابن - تنکابن- کیلومتر ۱۵ جاده دو هزار- سروستای لیره سر

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
آبگرم فلکده به منطقه ای در دل جنگلهای دوهزار تنکابن اطلاق میشود که شهرتش بخاطر آبگرمی است که در دل جنگل و در زیر کلاهک صخره ای است که با توجه به کوچکی آن جاذبه خاص این منطقه بوده که به علت پرت بودن از مسیر اصلی افراد کمی از آن خبر دارند (عمدتاً محلی‌های آن منطقه ) آبگرم معدنی است که آب تنی کردن در آن لذت وصف ناپذیری را به دوستداران طبیعت می‌بخشد.
آبگرم فلکده از نظر توپوگرافی دارای پستی و بلندی هایی می باشد که زیبایی و تنوع خاصی را به آن می‌بخشد.
در مسیر زیبای این آبگرم به یک جنگل بسیار زیبای کاج و سرو می رسیم و پس از طی یک سر پایینی به آبگرم معدنی می‌رسیم که نسبت به سایر آبگرمهای منطقه دارای تفاوت می‌باشد که یکی از آنها نداشتن گوگرد است که بوی بد را از آن گرفته است و خاصیت شرب نیز دارد. علاوه بر آن این آبگرم، برای بیماری هایی همچون دردهای مفصلی و نظیر آن بسیار مناسب است. منطقه فلکده دارای آب و هوای خنک و کوهپایه‌ایی می باشد که در فصول گرم سال بسیار مطبوع است.
مسیر دسترسی به آبگرم فلکده بدین شکل است که بعد از پارک خودرو در روستای لیره سر، از توابع شهرستان تنکابن می‌بایست مسیر جنگلی بسیار زیبایی را به مدت تقریبی ۲ ساعت طی کرد (البته با خودرو نیز می‌توان رفت، ولی با توجه به خاکی بودن جاده و یک شیب بسیار تند پیاده رفتن توصیه می شود). چون بعد از ۲ساعت جنگل نوردی غوطه ور شدن در آبگرم بسیار لذت بخش‌تر خواهد بود.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید