--

آبگرم معدنی هلال

خراسان جنوبی - فردوس - محور فردوس به مشهد ( کیلومتر 20 محور بجستان)

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : آبگرم قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
تلفن : ۰۵۶۳۲۷۲۷۴۴۰ -
خراسان جنوبی - فردوس - محور فردوس به مشهد ( کیلومتر 20 محور بجستان)

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
آبگرم معدنی هلال ، از جمله جاذبه ها و قابلیت های گردشگری و با اهمیت شهر فردوس مشهد است و بیش از دویست سال قدمت دارد.
آبگرم معدنی هلال بر بالای کوهی که آبگرم از آن جریان دارد قرار دارد و آثار برج و بارو در آن مشاهده می‌شود که بیانگر قدمت تاریخی آبگرم معدنی فردوس است.
در گذشته‌‌های دور، دو باب حوضچه از سنگ و آهک توسط افرادی خیّر برای استفاده مسافران از آبگرم ساخته شد و سقف آن نیز به صورت گنبدی با آجر پوشش شد. تولیت آن را از سال ۱۳۴۵جمعیت هلال احمر فردوس، عهده دار شد.
با توجه به آزمایشات و تحقیقات انجام شده ، از جمله مزایای آب درمانی در آبگرم معدنی هلال فردوس می‌توان به درمان امراض جلدی و کبدی ، دردهای مفصلی و عصبی ، اتصاع عروق ، پیشگیری از رسوب سنگ درکلیه، درمان بیماری‌های روماتیسمی، افزایش سوخت و ساز بافت‌ها، کاهش درد و رفع گرفتگی عضلات، افزایش دامنه حرکتی اندام ها، بهبود دردهای ناحیه ستون فقرات و دیسک کمر و پیشگیری از ایجاد انحراف در ستون فقرات اشاره کرد.
در حال حاضر این مجتمع مجهز به استخر آب درمانی ، وان‌های خصوصی ، سوئیتهای اقامتی با تمام امکانات ، اتاق‌های ارزان قیمت، رستوران و فضاهای ورزشی، تفریحی می‌باشد. ۹۰ تخت اقامتی، ۲۷ کانکس، ۲۲ واحد اقامتی با تجهیزات کامل، ۱۰ اتاق، استخرهای آب درمانی و رستوران سنتی از جمله امکانات موجود در مجموعه آبگرم معدنی فردوس است.
بر اثر زلزله سال ۱۳۴۷، آب آبگرم فردوس قطع شد اما پس از آن، بر اثر پس لرزه‌‌های بعدی به جریان می‌افتد که جریان دوباره آب آن، سبب خوشحالی مردم و به ویژه اهالی روستاهای برون و مهرانکوشک در مجاورت آبگرم فردوس شد.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید