--

باغ امیر سلیمانی

تهران - تهران - محله جماران - جنب حسینیه شماره ۲ امام خمینی

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : باغ قدمت / سال ساخت : دوره : قاجار امکان بازدید : دارد
 
 
تهران - تهران - محله جماران - جنب حسینیه شماره ۲ امام خمینی

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
باغ امیر سلیمانی ، یکی از باغ های قدیمی تهران است که کاملا نماد یک باغ ایرانی است و یکی از ویژگی‌های قابل توجه باغ امیرسلیمانی ، که آن را از دیگر باغات به جامانده در تهران متمایز می‌کند، محل قرارگیری آن در منطقه کوهپایه‌ای است که سبب به وجود آمدن بستری شیبدار برای آن شده و این باغ را از باغات مسطح جدا می‌کند و در گروه باغات پلکانی قرار می‌دهد.

از ویژگی‌های باغ امیر سلیمانی می‌توان به خانه قدیمی با معماری اوایل دوره پهلوی، قرارگیری ساختمان در یک‌سوم میانی زمین، قرارگیری عناصر اصلی نظیر عمارت اصلی باغ و آب‌نماها در محور اصلی باغ، وجود هندسه منظم در کاشت گیاهان و کاشت ردیفی درختان کاج اشاره کرد.
امروزه، باغ امیر سلیمانی ۵/۲ هکتاری از طرف شهرداری مرمت و بازسازی شده است. عملیات فضای سبز در این بوستان، شامل کاشت چمن، رز، درختچه ترون، گیاهان پوششی و موارد دیگر انجام شده است. در این بوستان آمفی تئاتر به مساحت حدود ۵۰۰ مترمربع اجرا شده و احداث آب‌نما، سرویس بهداشتی، زمین ورزشی، نمایشگاه دائمی، نصب پایه چراغ روشنایی نیز در آن‌ به اتمام رسیده است.
این باغ، با طراحی ایرانی، دارای ارزشهای معماری و فرهنگی بسیاری است و به علت نزدیکی به بیت حضرت امام خمینی (ره) از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید