--

بوستان بازیافت

تهران - تهران - تهران - بزرگراه آزادگان غرب - بلوار دستواره - خیابان باستانی پور

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : بوستان قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
تهران - تهران - تهران - بزرگراه آزادگان غرب - بلوار دستواره - خیابان باستانی پور

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary

بوستان بازیافت با استفاده از تجربه های جهانی در مورد بازیافت شکل گرفته است اما این پارک با این شکل برای اولین بار است که در ایران ساخته شده است. بوستان بازیافت تهران، حاصل مواد و وسایل دور ریختنی است زیرا بسیاری از مواد قابل بازیافت در زباله های تهران بدون هیچگونه بازیافتی دور ریخته می‌شوند و این در حالی است که می‌توان از آنها استفادۀ بهینه کرد. بنابراین، هدف از ساخت این پارک این بود که به عموم نشان داده شود که می‌توان با استفاده از پسماندهای خشک یک پارک را تجهیز کرد. در این بوستان تندیس حیوانات و سایر وسایل پارک، همچون تیرهای چراغ برق، جدول‌ها، وسایل بازی و مبلمان از مواد بازیافتی ساخته شده اند. همچنین، می توان به ساخت نیمکت‌ها و گلدان‌های موجود در گوشه و کنار این بوستان اشاره کرد که در ساخت آنها از لاستیک‌های فرسوده انواع خودروها استفاده شده است. 

طرح پارک بازیافت با استفاده از تجربه های جهانی در مورد بازیافت شکل گرفته است اما این پارک با این شکل برای اولین بار است که در ایران ساخته شده است.
این مکان با توجه به ایده جدید و نو و زیبایی خاص و منحصر به فردش مکانی جذاب و خاطره انگیز را برای بازدید کنندگان فراهم نموده است و می تواند برای کودکان آموزنده و مفرح باشد.نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید