۴.۰

بوستان نهج البلاغه

تهران - تهران - بزرگراه همت - کوچه میثاق - بوستان نهج البلاغه

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : بوستان قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
تلفن : ۸۸۷۳۵۰۷۴ -
تهران - تهران - بزرگراه همت - کوچه میثاق - بوستان نهج البلاغه

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
بوستان نهج البلاغه واقع در منطقه ۲ شهرداری ، یکی از پارک‌های بزرگ و زیبای شهر تهران می‌باشد که بیش از ۳۵ هکتار وسعت دارد و در بخش وسیعی از دره فرحزاد بین بزرگراه نیایش، بزرگراه همت و غرب بزرگراه یادگار امام احداث شده‌است.
طول بوستان نهج البلاغه یک و نیم کیلومتر و عرض متوسطش ۳۰۰ متر است. همچنین اختلاف ارتفاع سطح تا کف پارک، ۵۵ متر و دارای شیب بین ۱۰ تا ۳۵ درجه است.
این بوستان دارای ۴ فاز است که فاز اول آن در پاییز سال ۱۳۸۸ به بهره‌ برداری رسید. قبل از اینکه پارک به شکل کنونی خود در آید، در محل بوستان مکانی تقریبا خرابه مانند بود.

بوستان نهج البلاغه دارای ۸ تراس پیاده روی ، پیست دوچرخه سواری، فضای ورزش همگانی و ۳ زمین بازی برای کودکان بوده و یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی تهران است.
برای ساخت این بوستان یک میلیون و پانصدهزار ساعت کار انجام و بیش از ۱۵ میلیارد تومان هم هزینه شده است.
بوستان نهج البلاغه همچنین دارای مسجد، پارکینگ ۷۵۰ واحدی،۴۰ سرویس بهداشتی، فضاهای جانبی برای استراحت خانواده ها هم هست.

دوچرخه سواری در این بوستان یکی از تفریح‌های ناب به شمار می‌رود. مسیر ویژه دوچرخه سواری پارک ۹ هزار متر مربع است. اگر دوچرخه شخصی ندارید، می‌توانید از دوچرخه‌هایی که در پارک کرایه داده می‌شوند استفاده کنید.

رودخانه جاری پارک هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که بوستان نهج البلاغه را خاص کرده است. این رودخانه زیبا که از دره فرحزاد سرچشمه می‌گیرد، از دیرباز در این منطقه وجود داشته و به نوعی پارک در اطراف این رود ساخته شده است.
در واقع پارک به وسیله رودخانه به دو قسمت تقسیم شده که این دو قسمت به وسیله پل‌های کوچک و بزرگی به هم وصل می‌شوند.

از جاذبه‌های اصلی پارک به خصوص برای بچه‌ها شهربازی بیلینو پارک است که این امکان را به کودکان می‌دهد تا با دستگاه های راهسازی و ساختمانی و ماشین آلات راهسازی شبیهسازیشده بازی کنند.
یکی دیگر از مکان‌های جذاب برای بچه‌ها و حتی بزرگ‌ترها، "سرزمین شگفت انگیز" این پارک است که دارای وسایل بازی، از قبیل قایق پرش در آب، پیست پرواز در آسمان، سافاری پارک وحشت و … است. نیمکت‌ها و آلاچیق‌های جالبی در سطح پارک تعبیه شده‌اند که نهج البلاغه را برای اقامت‌های خانوادگی مناسب می‌کنند. رستوران‌ها، کافه و بوفه‌های زیادی در سطح پارک وجود دارد.
همچنین امکانات ویژه ای از جمله سه مجموعه بازی برای کودکان، فضاهای مناسب برای استراحت خانواده ها و همچنین یک مسجد و یک پارکینگ ۷۵۰ واحدی را دارا میباشد.


نظرات کاربران (2 نظر)

مهمان 1397/09/01-15:17

قشنگه به نظر من
محیطش هم خیلی خوبه
مرسی از سایت خوبتون

4 1397/09/01 پسندیدم

مهمان 1398/02/27-18:37

هواش عالللیه فقط پر از دخترو پسرهای
بی قید وبند و پررو که امنیت افرادی که میخوان سلامت زندگی کنن رو گرفتن
حراست پارک عین ماست میمونه حیف این هوای پاک که به دست یک عده آلوده شده

3 1398/02/27 پسندیدم
ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید