درخت سرو

درخت سرو

سرو چهار هزار و پانصد ساله - دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان - پارسیک -

آدرس استان یزد - شهرستان ابرکوه - جنوب غربی ابرکوه
مسیریاب گوگلمسیریاب ویز

درخت سرو یا سرو ابرقو، که با نام «پارسیک» شناخته می شود، در قسمت جنوب غربی شهر ابرکوه واقع شده و شهرت و اهمیت تاریخی به این شهر داده است. این درخت چهارهزار و پانصد ساله، بعد از قله سرفراز «دماوند» در تهران، دومین اثر طبیعی ایران است که در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است.
تنه درخت سرو، قطری در حدود 5/4 متر دارد که محیط تنه آن در روی زمین به یازده و نیم متر می رسد، همچنین شاخه های آن 85/1 متر قطر دارند وارتفاع آن 35 متر و محیط آن 18 متر است.
در اوایل سال 2010 میلادی، روزنامه چاینادیلی درگزارشی ویژه، نام ده درخت کهنسال دنیا را اعلام کرد که در میان آنها، «سرو ابرکوه» با بیش از4هزار و پانصد سال قدمت در استان یزد، در رده دوم این لیست به چشم می خورد و به عنوان دومین اورگانیسم زنده روی زمین معرفی شد.

weather
8°C

آسمان صاف

احساس واقعی : 4

اطلاعات اجمالی
نوعدرخت
دوره
شماره ثبت ملی
تاریخ ثبت ملی

نظرات کاربران


هنوز نظری برای این جاذبه ثبت نشده است .

برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد شوید .
وارد شوید

برچسب ها


درخت سرو کجاست آدرس درخت سرو هوای درخت سرو آب و هوای درخت سرو عکس درخت سرو نقشه درخت سرو لوکیشن درخت سرو درخت سرو ابرکوه سرو چهار هزار و پانصد ساله کجاست آدرس سرو چهار هزار و پانصد ساله سرو چهار هزار و پانصد ساله هوای سرو چهار هزار و پانصد ساله آب و هوای سرو چهار هزار و پانصد ساله عکس سرو چهار هزار و پانصد ساله نقشه سرو چهار هزار و پانصد ساله لوکیشن سرو چهار هزار و پانصد ساله دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان کجاست آدرس دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان هوای دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان آب و هوای دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان عکس دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان نقشه دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان لوکیشن دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان پارسیک کجاست آدرس پارسیک پارسیک هوای پارسیک آب و هوای پارسیک عکس پارسیک نقشه پارسیک لوکیشن پارسیک
مسیریاب گوگلمسیریاب ویز
آدرس استان یزد - شهرستان ابرکوه - جنوب غربی ابرکوه
weather
8°C

آسمان صاف

احساس واقعی : 4

اطلاعات اجمالی
نوعدرخت
دوره
شماره ثبت ملی
تاریخ ثبت ملی
خطا! اینترنت خود را بررسی نمایید