۵.۰

روستای درک

سیستان و بلوچستان - کنارک - شهر کنارک - بخش زرآباد - دهستان زرآباد شرقی - روستای درک

تلاقی صحرا با دریا

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : روستا قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
سیستان و بلوچستان - کنارک - شهر کنارک - بخش زرآباد - دهستان زرآباد شرقی - روستای درک

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
روستای درک زرآباد در امتداد دریای عمان است؛ جایی که رمل های شنی ، نخل های سر به فلک کشیده و آبی دریا در یک قاب و کنار هم ، تصویر خیال انگیزی‌ را به وجود می آورند ، مقصدی که در چند سال گذشته به یکی از محبوب ترین و جذاب ترین مناطق گردشگری ایران برای طبیعت گردان تبدیل شده و سیستان و بلوچستان را به شکلی متفاوت به مردم معرفی کرده است.

ما را در سفر به این زیبایی بی تکرار طبیعت کشورمان همراهی کنید.

تا چندسال پیش نامی از روستای درک در میان جاذبه های گردشگری ایران دیده نمی شد و تنها مردم محلی و معدود گردشگران و آفرود بازان از این بهشت پنهان خبر داشتند؛ اما اتفاقی بزرگ برای این جاذبه بکر ایران رخ داد و نامش را بر سر زبان ها انداخت!

نزدیکی های عید نوروز ۱۳۹۶ یکی از کاربران توییتر به نام نوید برهان زهی که خود از اهالی سیستان و بلوچستان است با انتشار چهار عکس از درک زیبا، موج بزرگی در میان کاربران این شبکه مجازی و دیگر شبکه ها ایجاد کرد. بسیاری به این بهشت گمشده ایران علاقه پیدا کردند و با پرس و جو از نوید برهان زهی و دیگر اهالی سیستان و بلوچستان، راهی این ساحل ناشناخته شدند.
کاری که مسوولان میراث فرهنگی و گردشگری کشور و استان سیستان و بلوچستان نتواسته بودند در تمام این سالها انجام دهند را این کاربر، در یک توییت ساده با چهار عکس به خوبی انجام داد و گردشگران و مسافران بسیاری را به درک کشاند. پس از آن بود که مسافرها، تورها و هیچهایکر ها راه درک را یافتند و اندک اندک این روستا با تمام شگفتی ها و قشنگی هایش در میان طبیعت دوستان ایرانی جای باز کرد.

یکی از موضوع های جالب ساحل روستای درک ، وجود تپه هایی از رمل سفید است که به اعتقاد خیلی از اهالی برای دردهای عضلانی و استخوانی خاصیت درمانی دارد. آنها صبح زود و زمانی که آفتاب می تابد روی این شن ها دراز می کشند تا دردهای پا و استخوانی خود را درمان کنند.
نظرات کاربران (1 نظر)

علی کریمی 1398/03/10-01:49

حتما برین به درک !!

0 1398/03/10 پسندیدم
ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید