غار موزه استاد وزیری

غار موزه استاد وزیری

غار موزه وزیری - موزه استاد وزیری -

اولین غار موزه خصوصی ایران-

آدرس استان تهران - شهرستان شمیرانات - بلوار امام خمینی - جاده کند علیا و سفلی - دوراهی بوجان - سمت چپ بعد از چال ناظران - شماره 77
مسیریاب گوگلمسیریاب ویزتلفن

غار موزه استاد وزیری توسط دکتر ناصر هوشمند وزیری که از مجسمه سازان طراز اول ایران است اداره می شود و کلیه هزینه ها و ایده ها و خلاقیتی که در آن بکار رفته توسط خود استاد اعمال می شود و اولین غار موزه خصوصی ایران است.

در مدت 6 سال فعالیت، دالان هایی در دل کوه حفاری و جهت به نمایش گذاشتن آثار ایشان و ارائه به هنر دوستان آماده شده که هنوز در حال توسعه و تکمیل است.

هر کدام از آثار وی بیانگر داستان های شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل ایرانی می باشد و شامل بخش های نمایشگاهی، بخش کارگاهی، صنایع دستی، آموزشی، نگارخانه و سالن اجتماعات است.

این مجموعه تنها موزه ای ست که در آن مراجعه کنندگان می توانند آزادانه گردش و عکاسی کنند و دانشجویان رشته هنر می توانند مستقیما از استاد ایده گرفته و کارورزی کنند.

استاد وزیری در مدت بازدید علاقمندان، در مورد آثارشان توضیحات لازم را ارائه می دهند و سعی در اشائه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی در بین بازدید کنندگان می کنند همانگونه که خود را وقف این کار کرده اند. در بخش صنایع دستی دختر ایشان (خانم راما وزیری) کارگاه را اداره می کند و کارهای جدید و خلاقانه ای در زمینه سفال، سرامیک، نقش برجسته و ... تولید می کند که علاقمندان می توانند از این بخش هم بازدید کنند. با توجه به اینکه از استاد وزیری جهت فعالیت در کشورهای دیگر دعوت می شود تا در خارج از ایران هم چنین مجموعه ای را راه اندازی کنند ولی ایشان عاشق ایران بوده و دوست دارند این محل با تمام مجسمه ها و آثار هنری در آن که حاصل 50 سال فعالیت استاد است در ایران باقی بماند و برای رسیدن به این هدف بصورت شبانه روزی در این مجموعه کار می کنند.

weather
22°C

آسمان صاف

احساس واقعی : 18

اطلاعات اجمالی
نوعموزه
دورهجمهوری اسلامی-
شماره ثبت ملی
تاریخ ثبت ملی

نظرات کاربران


هنوز نظری برای این جاذبه ثبت نشده است .

برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد شوید .
وارد شوید

برچسب ها


شماره تلفن غار موزه استاد وزیری وبسايت غار موزه استاد وزیری غار موزه استاد وزیری کجاست آدرس غار موزه استاد وزیری هوای غار موزه استاد وزیری آب و هوای غار موزه استاد وزیری عکس غار موزه استاد وزیری نقشه غار موزه استاد وزیری لوکیشن غار موزه استاد وزیری غار موزه استاد وزیری شمیرانات شماره تلفن اولین غار موزه خصوصی ایران- وبسايت اولین غار موزه خصوصی ایران- اولین غار موزه خصوصی ایران- کجاست آدرس اولین غار موزه خصوصی ایران- عکس اولین غار موزه خصوصی ایران- نقشه اولین غار موزه خصوصی ایران- لوکیشن اولین غار موزه خصوصی ایران- شماره تلفن غار موزه وزیری وبسايت غار موزه وزیری غار موزه وزیری کجاست آدرس غار موزه وزیری غار موزه وزیری هوای غار موزه وزیری آب و هوای غار موزه وزیری عکس غار موزه وزیری نقشه غار موزه وزیری لوکیشن غار موزه وزیری شماره تلفن موزه استاد وزیری وبسايت موزه استاد وزیری موزه استاد وزیری کجاست آدرس موزه استاد وزیری موزه استاد وزیری هوای موزه استاد وزیری آب و هوای موزه استاد وزیری عکس موزه استاد وزیری نقشه موزه استاد وزیری لوکیشن موزه استاد وزیری
مسیریاب گوگلمسیریاب ویزتلفن
آدرس استان تهران - شهرستان شمیرانات - بلوار امام خمینی - جاده کند علیا و سفلی - دوراهی بوجان - سمت چپ بعد از چال ناظران - شماره 77
weather
22°C

آسمان صاف

احساس واقعی : 18

اطلاعات اجمالی
نوعموزه
دورهجمهوری اسلامی-
شماره ثبت ملی
تاریخ ثبت ملی
خطا! اینترنت خود را بررسی نمایید