no-image
--

غار چاه دختر

فارس - شیراز - نزدیکی شهر شیراز

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : غار قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
فارس - شیراز - نزدیکی شهر شیراز

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
غار چاه دختر که از جمله چاه های عمیق اطراف شیراز است، به وسیله دست کنده شده و به همان شکلی که از دهانه آغاز می شود، تا پایین ادامه پیدا می کند. تراش چاه کاملا یکدست است و نزدیک به ۱۴۰ متر عمق دارد. غار کاملا به صورت عمودی است و فرود به آن تنها به صورت گروهی و داشتن تجهیزات کوهنوردی و ایمنی میسر است. بنابریان به صورت انفرادی و یا بدون تجهیزات کافی برای فرود در آن اقدام نکنید، چراکه بسیار خطرناک است و ممکن است به اتفاقات ناگواری منجر بشود.

غار چاه دختر فارس در نزدیکی شهر شیراز قرار دارد و در سفر خود به این شهر می توانید به راحتی از آن بازدید کنید. برای اینکه بتوانید داخل غار چاه دختر در استان فارس بروید باید طنابی به طول ۱۵۰ متر و آموزش کافی به همراه چندین همسفر داشته باشید. درون چاه هیچ جایی برای گرفتن دست ها وجود ندارد. باید به صورت نوبتی و یک نفر یک نفر به دورن چاه بروید تا از برخورد به دیواره ها و احتمال ریزش جلوگیری شود.

شکل غار تاریخی چاه دختر به صورت یک استوانه است و قطر آن از دهانه تا انتها ثابت و نزدیک به ۵ متر و ۳۰ سانتی متر است. کف چاه دختر توسط سنگریزه ها فرو ریخته شده از دیواره ها بسته شده است وگرنه عمق غار بیشتر از ۱۴۰ متر است. فاصله غار تاریخی چاه دختر فارس با چاه قلعه بندر تنها ۸۰ متر است و می توانید از هر دو چاه تاریخی همزمان دیدن کنید. این غارها که به وسیله انسان حفر شده اند، از بقایای دوران هخامنشی هستند.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا در سفر خود به شهر شیراز از این غار تاریخی و با ارزش، که از جاذبه های گردشگری فارس است دیدن کنید. اهمیت تاریخی و فرهنگی و نزدیکی این چاه به شهر شیراز فرصت خوبی را به وجود می آورد تا از آن دیدن کنید.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید