--

مجموعه باغلار باغی

آذربایجان شرقی - تبریز - تبریز- در مجاورت بلوار استاد شهریار

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : بوستان قدمت / سال ساخت : دوره : جمهوری اسلامی امکان بازدید : دارد
 
 
آذربایجان شرقی - تبریز - تبریز- در مجاورت بلوار استاد شهریار

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
مجموعه باغلار باغی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال‌های ابتدایی دهه هفتاد خورشیدی ، در شهر تبریز احداث گردیده‌است،
یکی از ۳ پارک مهم این شهر تبریز مجموعه باغلار باغی است (ائل‌گلی، باغلارباغی و باغ گلستان).

درب‌های ورودی این پارک، همه‌روزه در ساعت ۱۶ باز می‌شود و در ساعت ۲۴ بسته می‌شود و عده زیادی از مردم در این ۸ ساعت، از این پارک استفاده می‌کنند.

این مجموعه تفریحی در سال ۱۳۷۲ در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار در بلوار استاد شهریار، با حمایت شهردار وقت تبریز (مهندس درویش زاده) عملیات اجرایی آن آغاز و در پنجم مرداد ۱۳۷۳ با حضور وزیر کشور و مسئولین استان طیِ مراسمی افتتاح گردید. برای احداث این مجموعه در اوایل دهه هفتاد خورشیدی، ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده بود. امکانات این مجموعه شامل واحدهای تجاری چهار فصل و وسایل تفریحی بود که با وجود گذشت چند دهه از افتتاح آن ، هم اکنون نیز یکی از مراکز بزرگ تفریحی ایران به حساب می‌آید.
پیش از ساخت و راه‌اندازی پارک و مجموعه تفریحی باغلارباغی تمامی زمین‌های محل شامل بر باغات بهم پیوسته منطقه چلبی و گلکار تبریز بود، باغات وسیع با انبوه درختان میوه به‌ویژه زردآلو در این منطقه بوده است .

شهربازی پارک باغلارباغی بزرگ‌ترین شهربازی در تبریز و منطقه شمال‌غرب کشور محسوب می‌شود.
باغ پرندگان مجموعه باغلار باغی ، این مکان به نام «باغ وحش تبریز» شناخته می‌شود اما شرایط نگهداری حیوانات نامناسب بوده و حیوانات در قفس های بسیار کوچک می باشند .
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید