--

موزه تاریخ تهران

تهران - تهران - میدان شهدا - ابتدای خیابان پیروزی - خیابان افروز -جنب فروشگاه اتكا - شماره 7

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : موزه قدمت / سال ساخت : ۱۳۶۹ دوره : جمهوری اسلامی امکان بازدید : دارد هزینه بازدید / استفاده : (اتباع ایرانی) ۳۰۰ تومان و (اتباع غیرایرانی) ۲۰۰۰ تومان تومان
 
 
تلفن : ۳۳۳۴۷۳۶۶ -
تهران - تهران - میدان شهدا - ابتدای خیابان پیروزی - خیابان افروز -جنب فروشگاه اتكا - شماره 7

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
موزه تاریخ ، یكی از مراكز خاص كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان است که به منظور حفظ دستاورد های فرهنگی، تاریخی - اسلامی و با هدف ترغیب كودكان و نوجوانان به مطالعه و شناخت بهتر تاریخ و وقایع تاریخی از سال ۱۳۶۹ فعالیت خود را آغاز کرد. موزه تاریخ، برخلاف بیشتر موزه های موجود در شهر تهران، پیشینه تاریخی ندارد و به تاریخ پیش از انقلاب ایران مربوط نـمی شود. ساختمان موزه در سال ۱۳۸۱ مرمت و بازسازی شد. این موزه که تنها موزه آموزشی - توضیحی ویژه کودکان و نوجوانان است، به منظور انتقال مفاهیم و موضوع های تاریخی، با استفاده از مربیان مجرب و با گویشی خاص، برنامه ای جذاب ارائه می دهد.
مراحل بازدید از موزه به این صورت است که دانش آموزان مقطع چهارم دبستان تا دوم راهنمایی به صورت گروهی وارد موزه می شوند. ابتدا دانش آموزان از تونلی باریک و نیمه تاریک که به آن "تونل زمان" گفته می شود عبور می کنند. سپس به سالنی می‌رسند كه به صورت زیبایی درست شده و در آن‌جا با نمایش عكس و توضیحاتی مبنی بر چگونگی به وجود آمدن كره زمین و موقعیت ما در كهكشان‌، به فراخور سنی خود با تاریخ جهان‌، نمونه‌هایی از تاریخ ایران‌، سرزمین پیامبران (خاورمیانه‌)، تاریخ انبیا، دین اسلام‌، سرزمین مكه (كعبه‌) و نمونه‌ای از جنگ و صلح در زمان پیامبر اسلام آشنا می‌شوند. از جمله اتفاقات تاریخی نمایش داده شده در سالن عکس موزه تاریخ، باید به عکس هایی از تاريخ ايران،‌ خاورميانه‌، تاريخ انبيا، سرزمين پيامبران، دين اسلام‌، سرزمين مكه – کعبه – و نمونه هایی از جنگ و صلح در زمان پيامبر اسلام اشاره کرد. در موزه تاریخ به وسيله تابلو، ‌ماكت و اسلايد بخش هایی از تاریخ نمایش داده میشود.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید