--

موزه تماشاگه تاریخ

تهران - تهران - خیابان ولیعصر- بالاتر از میرداماد - نبش قبادیان

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : موزه قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
تلفن : ۸۸۷۸۸۶۸۰ - -
تهران - تهران - خیابان ولیعصر- بالاتر از میرداماد - نبش قبادیان

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
موزه تماشاگه تاریخ ، موزه ای است که آثار به نمایش گذاشته شده در آن به تاریخ معاصر ایران (۲۰۰ سال اخیر) اختصاص دارد و شامل ظروف و وسایل شخصی ناصرالدین شاه، تابلوهای کمال الملک و ... است.

موزه تماشاگه تاریخ مشتمل بر چند خانه است‌: نگارخانه‌، كتابخانه‌، تماشاخانه‌، چایخانه‌، سفره‌خانه و ساختمان اصلی كه در مجموع سه طبقه را تشكيل میدهد. طبقه زيرين شامل تماشاخانه‌، طبقه مياني‌، سالن‌های موزه و بخش اداری و طبقه فوقاني نگارخانه است كه مكان نمايش ادواري آثار گوناگون هنرمندان است‌. در بخش تماشاخانه‌، تابلوهاي رنگ روغن مربوط به قرن ۱۳ هجري‌، ظروف سفالی ، جام و ظروف فولادی كه در قرون ۱۲ و ۱۳ هجری ، در كشورهای انگلستان‌ ، روسيه و ايران ساخته شده‌اند و همچنين‌، ظروف شيشه‌ای از جنس كريستال متعلق به چكسلواكی سابق و كاسه و بشقاب چينی و بسياری ظروف ديگر به نمايش گذاشته شده‌اند.

در بخش‌های ديگر تماشاخانه‌، تابلوهای رنگ روغن كه چهره‌هاي صنيع‌الدوله‌، مصورالممالک ، ظهيرالدوله و مظفرالدين شاه در آن‌ها ديده مي‌شود، قلمدان‌های بسياری با طرح‌هاي مختلف از جنس مقوای فشرده‌، كاشی نقش برجسته‌، قاب آينه از جنس نقره‌، شمعدانیها، نقاشي‌های مينياتور از استاد فرشچيان‌، انواع شمشير و تفنگ‌، كيف دستی ناصرالدين شاه و بسياری آثار ديگر و در بخش نگارخانه نيز آثار به نمايش گذاشته شده هنرمندان مختلف ديده میشود. در فضای باز مجموعه سفره خانه سنتی و مركز خريد داير است‌.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید