--

موزه عکسخانه شهر

تهران - ورامین - تهران - میدان هفت تیر - خیابان بهار شیراز - میدان بهار شیراز - گالری عکاسخانه شهر

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : موزه قدمت / سال ساخت : ۱۳۷۴ دوره : قاجار امکان بازدید : دارد
 
 
تلفن : ۸۸۸۴۸۹۹۳ -
تهران - ورامین - تهران - میدان هفت تیر - خیابان بهار شیراز - میدان بهار شیراز - گالری عکاسخانه شهر

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
موزه عکسخانه شهر اولین موزه تخصصی کاربردی در ایران و خاورمیانه می‌باشد که برای فعالیت‌های عکسخانه در نظر گرفته شده است.
قدمت تشکیل موزه عکسخانه شهر و همچنین ، قدمت عکاسی در ایران هر دو به دوره قاجار باز میگردد. همانطور که اولین موزه در کاخ گلستان شکل گرفته ، اولین عکاسخانه نیز در کاخ گلستان با نام عکاسخانه مبارکه همایونی بوده است.
موزه عکسخانه شهر ، در اردیبهشت ماه ۱۳۷۴ در فضایی با مساحت ۲۵۰ مترمربع و با کوشش بهمن جلالی تأسیس گردید و از آنجا که عکسخانه عنوانی بوده است برای عکاسی‌های قدیم ، به همین دلیل نام موزه عکاسی ایران با توجه به پیشینه آن موزه عکسخانه شهر انتخاب شده است. این موزه دائمی دارای بخش‌های مختلفی است که به اقتضای شرایط فضایی موجود برای فعالیت‌های عکسخانه در نظر گرفته شده است. یکی از بخش‌های این موزه دو نمایشگاه برای نمایش آثار مختلف در زمینه عکس و فیلم می‌باشد.
در نمایشگاه شماره یک ، دوربین‌های قطع بزرگ از بدو اختراع تا سال ۱۹۰۰ میلادی و ابزار و ادوات مختلف عکاسی جهت ظهور و ثبوت عکس قرار دارد. این فضای نمایشگاهی محل برپایی نمایشگاه‌های موقت یا دوره‌ای موزه از جمله نمایشگاه‌های عکس از عکاسان معاصر و مجموعه‌داران خصوصی و همچنین نمایش عکس‌های قدیمی از آرشیو موزه می‌باشد.
در نمایشگاه شماره دو ، دوربین‌های قطع متوسط و کوچک مربوط به سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۷۰ میلادی به نمایش گذاشته شده‌اند. علاوه بر این پروژکتورهای پخش اسلاید و چند دوربین فیلمبرداری نیز به چشم می‌خورد. همچنین یک نمونه استودیوی قدیمی نیز به زیبایی این گالری افزوده است. بعلاوه، این عکسخانه دارای کتابخانهای با هدف گردآوری ، عرضه کتب ، مجلات و نشریات تخصصی منتشر شده اعم از فارسی و انگلیسی در زمینه عکاسی در کتابخانه تخصصی موزه می باشد.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید