--

پارک جنگلی گیسوم

گیلان - تالش - اسالم - 18 کیلومتری جاده تالش به انزلی

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : جنگل قدمت / سال ساخت : دوره : امکان بازدید : دارد
 
 
گیلان - تالش - اسالم - 18 کیلومتری جاده تالش به انزلی

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
پارک جنگلی گیسوم ، یکی از نقاط دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش است.
گیسوم، یک منطقه گردشگری-ساحلی فوق العاده زیبا و بی‌نظیر از توابع بخش پره سر شهرستان تالش در استان گیلان می باشد. این ساحل زیبا به واسطه یک راه آسفالته که از میان انبوهی از درختان عبور کرده به ساحل دریای خزر متصل می شود.
جنگل گیسوم ، جایی است که جنگل و دریا به هم می رسند. تالش، یکی از نقاط کمتر شناخته شده خطۀ شمال است که آنجا را باید بی‌شک، یکی از مقصدهای فوق‌العاده و بکر گردشگری ایران دانست.
پارک جنگلی گیسوم با مساحتی حدود ۸۰ هکتار، دارای درختان جنگلی انبوه و گونه های گیاهی خاصی است.
در مجموع ۷۶ گونه گیاهی متعلق به ۶۶ جنس و ۴۴ خانواده در این منطقه جلگه‌ای از شمال گیلان شناسایی شده‌است که ۲۱ گونه آن چوبی و مابقی را گونه‌های علفی تشکیل می‌دهد. درختان جنگلی انبوه و انواع گونه‌های گیاهی به ویژه درختان انجیلی ( آسون دار )، چشم انداز رویایی در فصل پاییز به همراه دارد.
در پارک جنگلی گیسوم امکانات رفاهی و سوییت و منازل تعبیه شده است و پاسگاه پلیس امنیت این پارک را شبانه روزی کنترل می‌کند. مغازه های مختلف خرید و ساحل زیبای آن برای شنا جذابیت آن را دو چندان کرده است. بهترین زمان سفر به گیسوم ماههای اردیبهشت و مهر و آبان است. تفریحات لذت بخش در گیسوم شامل جت اسکی و دوچرخه سوار و پیاده روی می‌باشد.
پارک جنگلی گیسوم ، با امکاناتی نظیر پارکینگ در داخل محدوده پارک، وسایل بازی کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، هتل، مناطق پیک نیک روزانه، کمپینگ طبیعی، مسیرهای پیاده روی، مجموعه فضاهای جنگلی باقیمانده در ناحیه شرقی، جنگل شمشاد و موزه طبیعی گل و گیاه منتظر حضور گردشگران است.
وجود گيسوم باعث شده است که روستای گتگسر در کنار آن به يک روستای مهمان پذير با خانه‌های ويلايی تبديل شود و اهالی به خاطر حضور بيش از حد مسافران خانه‌های خود را تبديل به سوئيت‌های مهمان‌پذير کنند.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید