--

تله کابین لاهیجان

گیلان - لاهیجان - لاهیجان- بام سبز

امتیاز دهید
مناسب برای :
نوع : تله کابین قدمت / سال ساخت : ۱۳۸۴ دوره : جمهوری اسلامی امکان بازدید : دارد هزینه بازدید / استفاده : ۲۰۰۰۰ تومان
 
 
گیلان - لاهیجان - لاهیجان- بام سبز

دمای فعلی°

احساس واقعی
Summary
تله کابین لاهیجان در پی عقد قراردادی بین شهرداری لاهیجان و شرکت احرار در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد.
تله کابین لاهیجان توسط معروف‌ترین شرکت تله‌کابین اتریش (شرکت دوپلمایر) ساخته شده است.
این تله‌کابین دو ایستگاه دارد که یکی "بام سبز" و دیگری "تاج‌خروس" نام دارند. در یکی از ایستگاه‌ها غرفه‌های صنایع‌دستی و در دیگری یک کافی‌شاپ بر فراز شهر زیبای لاهیجان آماده‌ی پذیرایی از مسافران هستند.
۵ دکل در مسیر آن قرار دارد که فاصله دو دکل ۳ و ۴ با هم نزدیک به ۶۵۰ متر ارتفاع با زمین ۱۰۲ متر است و یک مسیر ۱۵۰۰ متری را در بیست دقیقه طی می‌کند. در ایستگاه اول غرفه‌های صنایع دستی و خوراکی ایجاد شده است و در ایستگاه دوم کافی شاپ دارد.
تعداد کابین‌ها ۳۳ کابین ایستگاه اول ۱۲۳ متر و ایستگاه دوم ۳۱۳ متر است. میانگین سفر روزانه تعداد جابجایی ۱۰۰۰ نفر در ساعت و ساعت کار از ۸ صبح تا ۸ شب بسته به مسافر و بازدید کننده‌است. ۱ تن ژنراتور دارد که برق به هیچ وجه قطع نمی‌شود. ایستگاه دوم فاز اول تله کابین لاهیجان ، از فراز بام سبز آغاز شده و به کوه فلاح خیر ختم می‌شود. در این ایستگاه کافی شاپ و آلاچیق وجود دارد و توقف در آن برای مسافران و بازدید کنندگان محدودیت زمانی ندارد. دره، ۱۰۲ متر ارتفاع دارد. در کافی شاپ واگذار شده به بخش خصوصی روزانه تا ۷۰۰ نفر مسافر هم حضور می‌یابد. در تعطیلات معمولی ۲ الی ۳ هزار و در زمستان روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر مسافر دارد. تله کابین دارای ۳ نفر نگهبان شب، و ۲ نفر برای نظافت ۲ است.
نظرات کاربران ( بدون نظر)

ثبت نظر :
با ثبت نظرات خود دیگران را راهنمایی کنید